Jak postavit vyladěné osobní webové stránky – případová studie


Jak vytvořit vyladěné osobní webové stránky

Budujete svou osobní značku pro přitahování nových zákazníků?

Uvažujete, že spustíte své osobní webové stránky?

Nebo už je máte a zajímá vás, co na nich vylepšit?

V tomto článku se dozvíte, jak vznikal osobní web realitní princezny Hanky Procházkové.

Spuštěné webové stránky, určení specializace, vytvořená brožura pro majitele a propagace na Facebooku. Tak by se ve zkratce dala shrnout spolupráce s usměvavou makléřkou, kterou její klienti doporučují.

A jaká k tomu vedla cesta?

Kdo je Hana Procházková

Hanka Procházkova a Jan Štěpánek (Taurum Reality)

S Hankou jsem se seznámil v létě 2016, kdy ještě pracovala pod náročným šéfem. Pár měsíců na to se osamostatnila a otevřela se svým kolegou Honzou Štěpánkem realitní kancelář TAURUM reality s.r.o. (Běžná praxe schopných makléřů lidí, které jejich šéf brzdí.)

Hanka se v plzeňských realitách pohybuje už od roku 2009. Za tu dobu pomohla lidem prodat a pronajmout desítky bytů i domů.

Co vlastně chceme udělat

V prosinci 2017 jsem Hance navrhnul, že bych rád vyzkoušel něco nového a hledám „pokusné králíky“. V lednu 2018 jsme se poprvé potkali v její kanceláři a začali se bavit konkrétně.

Na úplně první schůzce jsem odprezentoval svou myšlenku marketingu pro realitní makléře. Tu už několik let úspěšně dodáváme s Tomášem Kučerou v programu Milionový makléř.

Hlavním cílem spolupráce bylo rozjet osobní marketing, nikoliv podpořit značku realitní kanceláře.

Navrhl jsem, že se postarám o vytvoření webových stránek, vytvoření magnetu na majitele nemovitostí a propagaci na sociálních sítích.

Po pozitivním přijetí jsme se na další schůzce pustili do práce.

S jakým materiálem pracujeme

Nejsem vševědoucí, a tak jsme se nejdřív pobavili o tom, co vlastně Hanka v tento moment má, nemá a potřebuje.

Zjistil jsem, že vlastní stránky zatím nemá, ale už nad nimi uvažovala. Ukázala mi jejich první návrh. Vedle těch nespuštěných osobních měli s (obchodním) partnerem spuštěné stránky pro svou realitku Taurum.

Hanka na nich je uvedená jako jeden z makléřů. Chtěla si vytvořit vlastní stránky, aby měla místo, kam odkazovat své zájemce a zákazníky.

A ti se tam můžou dozvědět více informací o ní, jako realitní makléřce, a také o tom, jakým způsobem pracuje, co může svým klientům nabídnout a jaké jsou výhody, když prodáváte s ní.

S přípravou webových stránek začala sama a za pomoci programátora, ale bylo to pomalé a stále narážela na nějaké překážky. Bylo tedy potřeba ji čapnout za ruku a provést ji tím vším.

Co s tím tedy vymyslíme?

Plán boje jsme sestavili na základě know-how Tomáše Kučery a jeho programu Milionový makléř. Prvním bodem nebylo určit, jakou barvu stránky budou mít, ale něco daleko důležitějšího.

Nejdřív jsme museli stanovit specializaci paní Procházkové, díky které si může budovat pozici na trhu. Po delší diskuzi jsme na základě jejích zkušeností zvolili specializaci na prodej bytů v Plzni a okolí.

Domácím úkolem na druhou schůzku bylo připravit podklady pro další postup.

Ladíme podklady a představy

Hana Procházková nadnesla svoji představu, co by na stránkách chtěla, co naopak ne. Dala dohromady reference, fotky, seznam prodaných nemovitostí a další.

Já měl na oplátku připraveny ukázky webových stránek jiných realitních makléřů. To abychom rychleji našli styl, kterým se vydáme.

Zároveň jsem Hanku zasypal „dotěrnými“ otázkami, které nám pomůžou připravit text na stránku O mně. Většinu z nich najdete v článku Jak napsat osobní příběh na stránku O mně, aby od Vás lidé nakupovali.

Osvědčilo se mi takové rozhovory nahrávat, protože tak můžu vycházet přímo ze slov klienta, vracet se k nim opakovaně a hlavně na nic nezapomenu.

Tak se do toho pustíme

Utřídil jsem si všechny podklady a nechal jsem rozhovor přepsat, aby se s ním dobře pracovalo (tím můžete pověřit svojí asistentku).

Pak už jsem rovnou začal stavět. Přeskočil jsem krok tvorby drátěného modelu, protože jsme si strukturu stránek stihli načrtnout na papír při schůzce.

Vzhledem k tomu, že miluji WordPress (postavil jsem na něm stovky stránek a pořád neznám nic lepšího), tak jsem jako platformu zvolil… Ano, WordPress.

Na základě zkušenosti s vlastními šablonami, kupovanými šablonami i různými frameworky, jsem vybral šablonu Divi.

Divi má vizuální editor, takže ihned vidíte to, co stavíte. Pomocí Divi si můžete postavit libovolný web sami a nejste závislí na programátorovi. Něco to stojí, ale vy také chcete, aby vám někdo platil, nebo ne?

První návrh na stole

Nestavěl jsem hned celý web, ale pouze jeho úvodní stránku. Ta má sloužit k tomu, že i když člověk nikam dál neproklikne, tak tam najde vše potřebné.

Neposílal jsem jí e-mailem, ale osobně přinesl na třetí schůzku v počítači. Chtěl jsem vidět a slyšet prvotní reakci.

Dobrou zprávou bylo, že rozložení a obsah byl víceméně v pořádku. Ale co se Hance vyloženě nelíbilo, byly použité barvy. Z pohledu pragmatika absolutně nedůležité, ale z pohledu klienta to nejdůležitější.

Když jsme měli za sebou první praktický krok, tak jsme začali ladit další obsah webu, vymýšlet pobídky a hlavně magnet.

Stavba pokračuje

Teď přichází na řadu ta část práce, kterou klienti většinou nevidí. Hodiny a hodiny strávené přípravou, plněním a laděním celého webu.

Možná znáte takové: „Nechápu, co Vám na tom tak dlouho trvalo, vždyť je to jen…“ a dosaďte si cokoliv, co děláte. Naštěstí už spolupracuji jenom s lidmi, kteří by tohle v mé přítomnosti nikdy neřekli.

Co jsme tedy kontrétně dělali?

Řekni, kdo jsi?

Na základě rozhovoru jsme dali dohromady stránku O mně.

Číst svůj vlastní životopis nebaví ani toho, kdo ho psal, takže jsme použili strukturu 5 prvků perfektní stránky O mně. Na závěr jsme text trochu osvěžili a přidali k němu fotky.

Když můžeš, dej tam video

Další podstránky jsme odladili textově, a kde to šlo, tak jsme použili videa. Videa jsou vždy příjemnou alternativou textu a lidé je mají rádi.

Zároveň si návštěvník může o paní Procházkové udělat lepší představu a lépe ji poznat. Použili jsme natočená videa, ve kterých je se svým kolegou, takže to neznamenalo žádnou práci navíc.

Bez magnetu nejsou stránky stránkami

Jednou z podstránek byla i stránka s magnetem, který mohou návštěvníci webu získat výměnou za e-mailovou adresu.

Magnet je důležitým prvkem stránek, protože díky nim může paní Procházková budovat databázi kontaktů, ze kterých se můžou v budoucnosti stát její klienti.

Mlč a nech mluvit jiné

Všechny stránky jsme doplnili referencemi. O důležitosti referencí jsem psal už pár let zpátky.

Díky tomu, že paní Procházková se v realitách pohybuje už od roku 2009, měli jsme na výběr. Bylo tedy potřeba dát reference dohromady z různých zdrojů a stránky jimi vyšperkovat.

Ukaž, že jsi odborník

Poslední částí webu byla tvorba blogu. Bez něj by stránky byly jen nudná vizitka.

Díky blogu může Hanka reagovat na situaci na trhu a podělit se o své zkušenosti a názory ze světa realit.

Obsah blogu pomůže v pravidelném kontaktu se zájemci, kteří zatím teprve uvažují nad tím, že svou nemovitost prodají.

Pro začátek jsme dali dohromady 6 článků, aby to v sekci Realitní tipy nevypadalo pustě.

Optimalizuj to

Blog a články na něm neslouží jen návštěvníkům. Je to také významná součást, která má vliv na umístění webových stránek ve vyhledávačích.

Do WordPressu jsem tedy naistaloval plugin Yoast SEO, který pomůže obsah vyladit.

Díky Yoast SEO jsme u každého článku nastavili klíčová slova. Vyladili, jak se příspěvek zobrazí ve výsledcích vyhledávání. A také jsme nastavili zobrazení pro sdílení na sociálních sítích.

Nad takto připravenými stránkami jsme se znovu sešli.

Poslední práce před spuštěním

Hanka web ukázala svým kolegům i dalším lidem a získávala na něj zpětnou vazbu.

Na čtvrté schůzce jsme odladili barvičky, prošli celý web a díky šabloně Divi hned na místě zapracovali poslední připomínky.

Celý web prošel nezávislý člověk podle kontrolního seznamu. Zkontroloval, jestli každá stránka obsahuje to, co obsahovat má, je bez chyb a čitelná i na mobilním zařízení. Na základě výsledků jsem ještě doladil, co bylo potřeba.

Spouštíme web

Web bychom mohli vymazlovat ještě další týdny, ale to žádný obchod nepřinese.

Takže jsme stránky pověsili na doménu, nastavili SSL certifikát (to zelené Zabezpečeno v adresním řádku prohlížeče) a čekali na první návštěvníky.

Ti dorazili a my jejich chování sledovali pomocí Google Analytics. Hned první z návštěvníků z řad nejbližšího okolí upozornil na pár drobných gramatikých chyb.

Upálení tvůrce stránek se nekonalo, ale místo toho jsme oslovili šikovnou korektorku, se kterou spolupracuji. Ta prošla všechny texty na webu a upozornila na zbylé pravopisné chyby.

Osobní web do měsíce

Příprava webu trvala 4 týdny. Ve čtvrtek 11. ledna 2018 proběhla první schůzka a web jsme spouštěli 9. února 2018. Kdybych nebyl zasekaný v několika dalších projektech, tak bychom to zvládli rychleji.

A co bylo výsledkem spolupráce?

 • Určili jsme specializaci Hany Procházkové.
 • Připravili jsme příručku pro prodávající.
 • Dali dohromady esenci značky textem O mně.
 • Spustili jsme osobní webové stránky.
 • Udělali jsme první propagaci na Facebooku.

Tím, že se stránky spustí, práce nekončí. Spíš začíná. Nikdo na ně nebude chodit, pokud k nim neděláte marketing.

Takže jsme hned připravili a spustili první reklamy. Přesný postup a výsledky sdílím v placeném kurzu pro realitní makléře.

Mimochodem i tato případová studie je pro Hanku marketing. Aspoň v to věřím 🙂

Slovo na závěr

Řídím se pravidlem, že není potřeba znovu vymýšlet kolo. Díky tomu jsme neřešili debaty na téma „co kdyby“, ale hladce a rychle jsme udělali kus práce.

Sama Hanka Procházková na to říká

Věděla jsem, že osobní webové stránky chci, a sama jsem se i pustila do jejich přípravy. Zakázek mám ale hodně, a tak bylo těžké najít si čas a ponořit se do toho.

Byla jsem se ráda, že mě Václav Krajňák obrazně čapnul za ruku a řekl, uděláme tohle a tohle. Všechno mi vysvětlil, takže mi to dávalo perfektní smysl a zapadalo to do sebe.

Časově to pro mě nebyl problém, byly to čtyři schůzky a hodinka na přípravu podkladů. Pak už jsme jenom dolaďovali detaily.

Mám radost, že teď mám místo, kam mohu posílat své klienty i další zájemce. Co určitě musím vyzdvihnout je stránka O mně, která mě opravdu přesně vystihuje.

Vyladťe si své stránky

Vzhledem k mému vytížení je krajně nepravděpodobné, že vám osobně pomůžu s tvorbou stránek.

Můžu vám ale dát několik praktických rad a užitečný nástroj. Projděte si své stránky pomocí kontrolního listu „Optimalizovaný web“, který vám zdarma pošlu na e-mail.

Jak jste na tom se svým osobním webem?

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Václav pomáhá podnikatelům a malým firmám napříč obory prodávat a vydělávat na internetu víc pomocí strategií a systémů na maximalizaci zisku. Založil službu pro automatizaci prodeje a marketingu Clipsan. Nahrává týdenní podcast pro podnikatele a marketéry Strategické zisky.

Sdílejte

7 komentářů


 1. Pekný deň, Václave,
  aj „realitná princezná“ bola vo výbere inšpiratívnych webov, ktoré som prebehol ;-). Viem, že DIVI patrí medzi najlepšie šablóny, len neviem, prečo ste nešli cestou Mio Webu? :-)…

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Dobrá otázka Miroslav. Když něco dělám na míru, tak to mám rád plně pod kontrolou. Divi je cenově dostupnější, zároveň ji máme „na pořád“ a navíc se dá sáhnout přímo do zdrojáků podle potřeb.

 2. Jolana Fišerová napsal:

  Jé, prima, zrovna jsem se pustila do rekonstrukce Lvího webu (jiná Jolča = adekvátní web), tak si projdu body vč. stánky O mně. Díky 🙂

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Super, tak jen do toho 🙂

  2. Vaclav Krajnak napsal:

   Super, tak jen do toho 🙂

 3. Jan Markovič napsal:

  Ahoj Václave, Erik H. mne nadchnul svou propagací stránek typu funnel. Co si o tom myslíš? Sdílíš jeho (a mé) nadšení? Díky za názor! H.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Je to super, používáme to už několik let a funguje 🙂
Napište svůj názor

Novinky na email

Získejte nejnovější články a návody jako první.

Jak vybrat poskytovatele mailingového systému
Ještě nevyužíváte komunikační kanál, který drtí všechny ostatní?
Tak si hned nechte poslat 35stránkovou brožuru „Jak vybrat poskytovatele mailingového systému”!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souhladu s Ochranou dat a Podmínkami.