Video marketing v podnikání


Při svém podnikání se dnes nemůžete soustředit pouze na sebe, svoji firmu, značku a kvalitu svých produktů. Vždy je nezbytné sledovat, co dělá vaše konkurence.

Ve většině oborů totiž nejste jediným subjektem, takže není dobré uzavřít se do bubliny a ignorovat svět venku. A právě kvůli vysoké konkurenci je potřeba získat náskok před ostatními a nabídnout svým zákazníkům šanci vás najít. Marketingu se většinou věnují všichni. Každý v jiné míře.

Snad každá firma má dnes již webové stránky, některé věnují pozornost internetové reklamě, jiné pořádají předváděcí akce svých produktů. Jedno mají všichni společné – získat co nejvíce zákazníků pro své produkty.

Udělejte krok vpřed a věnujte část svého marketingového úsilí video marketingu. Pomocí video marketingu totiž můžete velice jednoduše prezentovat svoji firmu, své produkty a získat konkurenční výhodu oproti ostatním. V dnešní době se tento druh marketingu začíná dostávat více do povědomí firem, přesto však jeho potenciál ještě není úplně využíván.

Rozhodli jsme se vám tedy tento marketingový nástroj přiblížit a odkázat na jeho přednosti.

Je lepší použít video nebo prostý text?

Než si odpovíte na tuto otázku, zaměřte se na sebe. Pokud budete mít možnost požadované informace získat formou textu o délce jednoho či více listů papíru a na druhé straně předané formou 3 minutového videa, kterou možnost zvolíte? Předpokládám, že pokud máte možnost si video přehrát, zvolíte tento způsob.

Co všechno můžu videem svým zákazníkům sdělit?

Odpověď je jednoduchá. Prakticky všechno. Videem můžete lehce prezentovat svoji firmu, své výrobky, služby. Můžete také ukázat, jaké technologie používáte při výrobě, co děláte jinak než ostatní. Pomocí videa můžete garantovat kvalitu všech svých produktů.

Získáváte od svých zákazníků reference?

Proč se spokojit pouze s referenčním dopisem. Natočte reference formou krátkého videa. A takto bychom mohli zvyšovat tento výčet dál a dál. Věřím, že už teď přemítáte, co byste mohli videem prezentovat ve své firmě. A to je dobře. Podívejte se nyní na několik videí, pomocí nichž jsou prezentovány různé věci.

Společnost Rosana spol. s r. o. dodává do firem a domácností barelovou vodu. Na svých stránkách využívá videa u referencí spokojených zákazníků.

 

Podívejte se na video společnosti Robatech CZ s. r. o., která ve videu prezentuje, jakou technologii využívá při lepení výrobků. Další videa najdete zde.

 

Další praktickou ukázkou je video společnosti Business Success spol. s r.o. (www), která zveřejnila část svého semináře, který nabízí svým zákazníkům. Často je pak od zákazníků slyšet, že na seminář přišli právě díky shlédnutí tohoto videa.

 

Poslední ukázkou použití videa je prezentace společnosti Beauty Systems s. r. o. Expert na wellness stroje a lymfodrenáže se rozhodl směřovat svou energii právě do video marketingu.

 

Jak video natočit a kam ho uložit?

Je jasné, že natočení profesionálního videa není zrovna jednoduché a ne každý má ve své kanceláři studio včetně veškerého kamerového vybavení. Záleží na vás, ale pokud hodláte investovat nějaké peníze, určitě najdete několik kameramanů, kteří přijedou, poradí, natočí, sestřihají a předají hotové video.

Na druhou stranu pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu jít touto cestou, nevěšte hlavu. Poptejte se ve svém okolí, jestli by byl někdo schopný video natočit a vy si ho potom už sami zpracujete. Na trhu je celá řada softwarů, které se zabývají úpravou videí. Některé jsou dokonce zdarma, takže žádná větší investice není potřeba.

Kam s natočeným videem? Můžete si vybrat – známé jsou YouTube, Vimeo, ale využít můžete i jiné video servery. Opět jsou některé zdarma, některé za poplatek. Pro začátek využijte například zmíněný YouTube, ten je v současné době nejrozšířenější a navíc je zdarma.

Takto uložené video poté umístíte na své stránky, případně odkaz na něj se stane součástí vašich odesílaných emailů.

Pokud si uložím video na své webové stránky, získám tím nějakou výhodu?

Určitě ano. Většina firem u svých webových stránek řeší jejich optimalizaci. To znamená, jak zajistit, aby se zrovna moje webové stránky zobrazovaly ve vyhledávačích na prvních pozicích. Vymýšlí stále nová a nová klíčová slova, řeší velikost nadpisů, tvar domény atd.

Málo kdo ale ví, že právě umístěné video na stránkách vás opět posune o něco výše. Videa na stránkách totiž mají vyhledávací roboti tuze rádi.

Pár slov na závěr

V dnešní době se využívání video marketingu jako jednoho z marketingových nástrojů dostává stále více do popředí, řada firem už objevila jeho moc a využívá ho ve svém podnikání pravidelně. Pokud mezi ně stále ještě nepatříte, věříme, že tento článek vás k tomu motivuje a vy se vydáte touto cestou, díky níž získáte více nových zákazníků.

Dnes a denně se totiž přesvědčujeme v tom, že návštěvníci webových stránek neradi čtou, nemají na to čas, shánějí co nejsnadnější cestu k získání informací. A video toto vše beze sporu splňuje. Nebojte se ho tedy využít.

Rozhoďte sítě a určitě najdete ve svém okolí někoho, kdo vám s tím rád pomůže. Kvalita je sice taky důležitá, ale podle mě je daleko důležitější obsah než obal. I sebekvalitnější a sebeprofesionálnější video, které divákovi nic nepřinese, nebude mít očekávaný výsledek.

Naopak, ukažte svým zákazníkům, že jste stejně jako oni lidé z masa a kostí a udělejte z drobných nedostatků své přednosti. Výsledek bude určitě stát za to.

Máte vlastní firemní video? Dejte odkaz jako komentář.

Následující záložky mění níže uvedený obsah.

Petra Langová

Zákaznická podpora v Clipsan
Petra je absolventkou ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze a rodilá Plzeňačka. V Clipsanu se stará o zákazníky a pomáhá jim, kdykoliv potřebují poradit nebo nasměrovat.

Sdílejte

5 komentářů


    1. Vaclav Krajnak napsal:

      Dekuji za priklad, video je zajimave a pomaha zakaznikovi vybrat lepsi produkt, tak to ma byt.

  1. Jirka napsal:

    http://youtu.be/_MeP-5Zvc4g

    První video o ubytování ve strachotíně http://www.podpalavske.cz
Napište svůj názor

Novinky na email

Získejte nejnovější články a návody jako první.

Jak vybrat poskytovatele mailingového systému
Ještě nevyužíváte komunikační kanál, který drtí všechny ostatní?
Tak si hned nechte poslat 35stránkovou brožuru „Jak vybrat poskytovatele mailingového systému”!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souhladu s Ochranou dat a Podmínkami.