Firemní Facebook stránka, která přitahuje zákazníky


Firemní Facebook stránka, která přitahuje zákazníky

Jestliže zastupujete nebo vlastníte značku, která má potenciál komunikovat s více jak stovkou lidí, tak potřebujete samostatnou Facebook stránku. Je to v podstatě internetová stránka, kterou máte uvnitř Facebooku zdarma. A jako u běžných stránek platí, že pokud se jí budete věnovat, něco Vám přinese. Když ji založíte pouze, abyste měli odškrtnuto, tak je k ničemu.

Společně se podíváme na to, jak Facebook stránku založit, a to krok za krokem, ale i na to, jak ji vyšperkovat, pokud už Facebook stránku máte. Nejprve ale skoro povinná otázka.

Proč si vytvořit stránku na Facebooku?

Jestli berete Facebook vážně, tak je stránka nutností. Můžete komerčně fungovat i bez ní, ale reklama a komunikace se zákazníky je neefektivní. V případě využívání stránky mají Vaše příspěvky totiž mnohem větší dosah, a to hlavně díky tomu, že je můžete propagovat. Pokud příspěvky a materiály, které budete na své stránce zveřejňovat budou zajímavé a přínosné, uživatelé je sami mezi sebou budou sdílet a Vy tak zvýšíte svůj dosah bez nutnosti investovat další peníze do reklamy.

Ke stránce máte navíc k dispozici podrobné statistiky zobrazování stránky a zapojení. Za vybrané období tak zjistíte, kolik jste získali nových fanoušků, jaký byl dosah Vašich příspěvků, kolik uživatelů navštívilo Vaši stránku i informace o Vašich návštěvnících. Velmi důležité jsou informace o průměrném věku a místě bydliště Vašich fanoušků.

Díky propagaci se příspěvek dostane i k uživatelům, kteří nejsou přímo Vašimi fanoušky. Minimální částka pro propagaci příspěvku je 100 Kč, a může přinést hodně zajímavý výsledek. My už jsme ve firmě nejednou testovali, jaký je přínos propagovaného a nepropagovaného příspěvku. Na výsledky jednoho testu se můžete podívat v článku ‚‚Placená reklama na Facebooku? 100 Kč a rozdíl je obrovský‘‘.

Rozdíl oproti reklamě na Skliku a Google Adwords je v tom, že cílení na potenciální zákazníky neprobíhá na základě klíčových slov, ale zájmů jednotlivých uživatelů. Cena za proklik u Facebooku je většinou výrazně nižší než v případě Adwords a Skliku.

Rozdíl mezi profilem a stránkou

Váš osobní profil je určen primárně pro nekomerční využití. Využíváte ho ke komunikaci s přáteli, vkládáte zajímavé příspěvky, komentujete aktuální dění, hledáte bývalé spolužáky atd. Profil nemusíte nutně využívat jen k zábavě, určitě je vhodné se zamyslet nad tím, jak si ho upravit a vystupovat profesionálně. Mrkněte na „Jak na Facebooku vystupovat profesionálně a působit na lidi‘‘.

Naproti tomu stránka je zakládána za účelem propagace. Na první pohled se od profilu neliší, můžete také na stránce vkládat příspěvky, komentovat, vkládat pozvánky a další aktivity. Navíc Vám ale stránka umožní propagovat své příspěvky, vytvářet a spravovat své kampaně aj.

Dále máte k dispozici statistiky Vaší činnosti, jako například kolik lidí označilo Vaši stránku „To se mi líbí‘‘ ad. Stránka je vždy propojena s nějakým profilem, který ji spravuje. Těchto správců může mít stránka i více. Stejně tak můžete mít pod svým profilem několik stránek.

Vytvoření Facebook stránky krok za krokem

Krok č. 1

Novou Facebook stránku vytvoříte na tomto odkaze. Vyberte si typ Vaší stránky a pokračujte dále. V případě, že máte kamenný obchod, měla by Vaše stránka být založena v kategorii „Místní podnik nebo místo‘‘ a díky tomu návštěvník rychle najde Vaši adresu a otevírací dobu. Pokud k Vám zákazníci běžně nepřicházejí nebo obchodujete online, při zakládání zvolte kategorii ‚‚Společnost, organizace nebo instituce‘‘ nebo ‚‚Značka nebo produkt‘‘.

1

 

Krok č. 2

Podle vybraného typu vyberete kategorii, doplníte název případně další údaje a samozřejmě nezbytný souhlas s podmínkami Facebooku. Moc nad tím nepřemýšlejte, všechna pole můžete později změnit.

2

 

Krok č. 3

Nyní máte příležitost přidat některé doplňující informace o této stránce – díky nim zajistíte lepší pozici ve vyhledávačích. Připravte si tedy krátkou informaci o tom, o čem stránka je, čemu se věnuje, co na ní fanoušci najdou. Zadejte také odkaz na své firemní stránky. Pokud vidíte možnost volby jedinečné webové adresy, tak ji zatím nechte prázdnou.

4

Krok č. 4

V dalším kroku nahrajte profilový obrázek. Může to být logo společnosti, organizace, logo produktu, Vaše fotografie aj. Profilová fotka má čtvercový rozměr a její velikost by měla být alespoň 180 x 180 pixelů.

5

Krok č. 5

Pro usnadnění další práce s touto stránkou si ji přidejte mezi oblíbené položky. Budete ji mít na svém Facebooku v levém menu hned po ruce.

6

Krok č. 6

Na Facebooku máte možnost propagovat své příspěvky, abyste zvýšili jejich působení. Doporučuji tento krok v tuto chvíli přeskočit a reklamy si nastavit později samostatně.

7 8

Nyní máte stránku vytvořenou.

Poutavý úvodní obrázek

Když přijde návštěvník na Vaši stránku na Facebooku, měl by se do 3 vteřin dozvědět, co jste zač. Profilový obrázek je to první, co většinou návštěvník na stránce uvidí. Měl by tedy korespondovat s Vaší činností a zaujmout návštěvníka natolik, aby se podíval na Vaši stránku detailně. Obrázek můžete obměňovat, například podle ročních období nebo když dosáhnete nějakého úspěchu ve firmě.

Tady je příklad úvodního obrázku pro podcast Strategické zisky, který jsme tvořili v září 2014. Jasný nápis a popis, o co jde.

Úvodní obrázek stránky Strategické zisky

Úvodní obrázek stránky Strategické zisky

Používejte jen vysoce kvalitní obrázky s minimálním rozměrem 851 x 315 pixelů. Zároveň není vhodné mít na úvodním obrázku mnoho textu. Jasně a stručně. Pokud budete potřebovat, můžete pro úpravu svých obrázků využít některý dostupný software na počítači nebo na internetu, třeba PicMonkey, který je navíc bezplatný.

Úvodní obrázek stránky CrossCaffe

Úvodní obrázek stránky CrossCaffe

Existují pravidla, která musí úvodní obrázek splňovat:

 • obrázek musí být veřejný, tzn. uvidí ho každý, kdo navštíví Vaši Facebookovou stránku
 • nesmí být klamavý, zavádějící, nesmí porušovat autorská práva

Dále nesmíte další uživatele nabádat k tomu, aby obrázek použili na svém osobním profilu.

Úvodní obrázek stránky Shopero

Úvodní obrázek stránky Shopero

Na úvodním obrázku vidíte také název stránky a pod ním kategorii nebo kategorie, do kterých je stránka zařazena. Tyto údaje můžete libovolně měnit. Změnu můžete provést v

‚‚Nastavení‘‘ pod položkou ‚‚Informace o stránce‘‘. Pozor ‚‚Podkategorie‘‘ mohou být dostupné, až když zadáte sídlo své společnosti.

Úprava kategorie stránky

Úprava kategorie stránky

Čitelný profilový obrázek

Stejně jako úvodní obrázek, i ten profilový má svá pravidla a své opodstatnění. Profilový obrázek je vidět u všech Vašich příspěvků a komentářů, které napíšete jménem stránky. Zatímco tedy úvodní obrázek vytváří první dojem o stránce, profilový obrázek Vaše fanoušky provádí veškerým obsahem.

Profilový obrázek

Profilový obrázek stránky Clipsan

Profilový obrázek musí mít tvar čtverce s rozlišením minimálně 180 x 180 pixelů. U příspěvků a komentářů je jeho velikost ještě zmenšena dokonce na 40 x 40 pixelů. Zkontrolujte si tedy, jak bude Váš profilový obrázek viditelný ve zmenšené velikosti a připravte ho tak, aby byl jednoduše rozpoznatelný.

Profilový obrázek stránky Basic

Profilový obrázek stránky Basic

Důležité základní informace

Informace budete mít vyplněné podle toho, jaké činnosti se věnujete. Už při vytváření stránky je potřeba myslet na to, jaké informace budete potřebovat zveřejnit. Zkontrolujte kategorii, ve které máte stránku založenu. V případě kamenného obchodu kategorii ‚‚Místní podnik nebo místo‘‘ a na tomto místě návštěvník najde Vaši adresu, otevírací dobu ad. Ve všech ostatních případech je nejdůležitější odkaz na Vaše webové stránky.

Kontaktní informace

Kontaktní informace běžné stránky

Kontaktní informace

Kontaktní informace u místní prodejny

Tímto ale Vaše práce nekončí. Toto byly pouze tři hlavní body, kterým je potřeba věnovat pozornost, aby byla Vaše stránka funkční. To ale samozřejmě není všechno. I přesto, že budete mít zajímavý úvodní obrázek, čitelný profilový obrázek a uvedeny kontaktní údaje, pro úspěšnost Vašeho snažení je důležitý především obsah.

Stáhněte si mapu pro ziskový marketing na Facebooku

Dal jsem dohromady 9 kroků, podle kterých postupuji při každé větší kampani na Facebooku. Obzvlášť když chci zajistit, aby se taková kampaň vyplatila. Klikněte na obrázek a mapu vám pošlu zdarma na vaši emailovou adresu.

Už máte vlastní stránku na Facebooku? Pochlubte se do komentářů

P. S. Sbírám palce hlavně na Facebooku, ale budu rád, když ho dáte i tomuto článku. 🙂 

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Václav pomáhá podnikatelům a malým firmám napříč obory prodávat a vydělávat na internetu víc pomocí strategií a systémů na maximalizaci zisku. Založil službu pro automatizaci prodeje a marketingu Clipsan. Nahrává týdenní podcast pro podnikatele a marketéry Strategické zisky.

Sdílejte

67 komentářů


 1. Karel Fiala Cz napsal:

  Něco na fejsu mám… http://www.facebook.com/karelfiala.cz

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Máte bezva stránky a bezva fotky 🙂 Díky za sdílení. Zkoušel jste dát do úvodní fotky to, čím opravdu vynikáte tj. velkou fotku pod vodou?

 2. Josef Ryšavý napsal:

  Tak zkusím nasdílet taky jednu naši FP page : https://www.facebook.com/HraNaValku.CZ

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Vypadá to dobře, téma je trochu kontroverzní:) Sdílet fotky klientů, aby si dávali sami palce ke svým fotkám, může pěkně fungovat…

 3. Věra Mezuláníková napsal:

  https://www.facebook.com/vaznaznamost?fref=ts My máme stránku na film – doufám, že dobře rozběhnutou 🙂

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Bezmála 500 fanoušku, to je paráda. Nevím, jaký máte cíl, ale myslím že jich máte aktuálně víc než já:) Držím palce při tvorbě filmu.

 4. Dmitrij Kurandin napsal:

  Udělal jsem si stránku https://www.facebook.com/kurandin.cz
  poradíte jak na ni aktivivat návštěvníky?

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Nějak nevím, co je ta žlutá věc na Vaší stránce. Lépe funguje, když je tam něco, co hned lidé pochopí, než když je budete nutit přemýšlet. Jak aktivovat návštěvníky? Ve zkratce – sdílejte kvalitní obsah – články, videa, poznámky, nápady 🙂

 5. Miroslava Nováková napsal:

  Vůbec nevíme, jak na správný inzertní web pro inzerci všeho. Příliv fanoušků se zastavil a inzerce vázne 🙁
  Jak nastartovat fans ? Děkujeme za rady …..

  https://www.facebook.com/pages/pracepresnetcz/185998008120048

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Musím říct, že si nedovedu přestavit fungující model inzerce všeho. Na Facebooku se také všechno inzeruje, ale Facebook mi ukazuje pouze to, co zajímá mě. A jsem za to rád. Nevím, jak to máte Vy. Rozhodně nepotřebuji vidět inzeráty na řízky, když jsem vegetarián apod. Takže moje rada je, specializujte se 🙂

 6. Jakub Vybíhal napsal:

  Zdravím Václave, máte super blog. Budu rád, když kouknete na můj čerstvý počin. Zaplatil jsem si i propagaci přesně podle videa fronta na zákazníky, ale mám to do pondělí, ale ještě se mi to nerozjelo, nevím zda nedělám někde chybu. Účel mám – líbí se mi stránka – časový plán – 21.listopad – 24 listopad. Kampaň svítí, že je aktivní, ale nestrhly se za cca. 9 hodin žádné peníze 😀 Tady je ta moje stránka: https://www.facebook.com/zdravarepublika – budu rád za nějaké Vaše postřehy na vylepšení. Děkuji 🙂

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Přiznám, že nejsem příznivcem MLM, malá marže a zaměření jinam než na klienta. Ale k věci, stránka je ok, akorát nesedí zdravarepublika s názvem, můžete to změnit pouze do té doby než budete mít 200 fanouškou. Co se reklamy týče, pátek je divný den na start. Nevím proč, ale přijde mi, že Facebook nepouští tak rychle nové reklamní účty. Zkuste si nastavit limit na účtu na nějakou hodnotu (např. 2000) v Reklama -> Fakturace, to by mohlo pomoci.

   1. Jakub Vybíhal napsal:

    Děkuii, pokusím se to tedy vylepšit. Přiznám se, že já také nebyl příznivcem MLM, má účast se pohybuje v jednotkách dní. A tady si troufnu říci, že zaměření na klienta je, ale stejně jako Vy, k věci 😀 Stránku jsem dokončil nějak ve čtvrtek po půlnoci. Chtěl jsem to hned pustit, proto pátek 🙂 Zkusím si s tím nějak pohrát. Děkuji.

 7. puma v letu napsal:

  Václave, děkuji za videa, mohl byste mrknout na mou stránku? je to úplné holátko, ale prý to nevadí 😉
  https://www.facebook.com/PWJBreclav
  děkuji

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Když se líbí Zdeňce Čermákové, tak musí být parádní 🙂 Odladil bych trochu úvodní obrázek, je moc rozmazaná a nápis není čitelný. A jestli jste to Vy na fotce se sochou, tak bych dal detail obličeje. Přeci jenom Vás asi zákazníci a zákaznice znají osobně 🙂

 8. Věra Kosta napsal:

  Dobrý den, vytvořila jsem stránku podle návodu, není ještě hotová https://www.facebook.com/pages/Studio-Visage/879237618776278?ref=aymt_homepage_panel, ale je jakoby pod mojí soukromou stránkou, což nechci. Co jsem udělal š=atně, nebo lépe – co s tím teď? Můžete mi poradit? Děkuji. Věra

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Parádní práce Věro, stránka vypadá skvěle. Už se těší na palce 🙂 Na Facebooku máte svůj osobní profil a přes něj se připojujete ke správě Facebook stránky. Jinak to nejde. Takže i to je správně 🙂

 9. Ivica Spuzevic napsal:

  dobry den, co chyby strance https://www.facebook.com/ckivotour?ref=hl

 10. Martina P. napsal:

  Dobrý den,
  prosím také o radu a tipy na naše fb stránky: https://www.facebook.com/rekreation.cz?ref=ts Dovolená na chalupě v Podkrkonoší. http://www.rekreation.cz děkuji

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Na stránky patří hlavně PR materiály a ne prodej. Takže, co třeba tam dávat zážitky, které hosté zažijí, jejich fotky a příběhy 🙂 Supr jsou fotky změn nábytku.

 11. Blanka Techlovská napsal:

  Dobrý den Václave,
  máte skvělý blog – pěkně napsané. Děkuji za informace přesně k věci. Mohl byste prosím ještě poradit, zda lze později měnit kategorii (místní podnik/ instituce)?
  Do které kategorie byste doporučil zařadit vznikající společnost – momentálně chráněné pracoviště vedené na fyzickou osobu, vzniká také e-shop, ale v blízké budoucnosti to bude nejspíše obecně prospěšná společnost (výroba dřevěných hraček, dílny pro MŠ a ZŠ)? Předem děkuji za rady.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za komentář Blanko. Jděte na svou stránku a pod úvodním obrázkem klikněte na „Informace“. Pak v levém menu ve spodní části zvolte „Informace o stránce“ a tady už změníte Kategorii i podkategorii. (Někdy je třeba nejprve vyplnit adresu.) Hlavní kategorii bych zvolil „Společnosti a organizace“ a pak už tam je třeba neziskovka nebo třeba Komunitní organizace a další. Ať se na Facebooku daří 🙂

 12. Honza napsal:

  Dobrý den,
  chtěl poprosit o radu. Momentálně se na Stránce snažím nastavit adresu, vždy mi FB napíše, že se nebylo možné převést adresu na přesné umístění a abych zkusil adresu zadat jinak. Adresa tak není s mapu a chybí i místo pro určení polohy. Nevíte, co s tím lze udělat?
  předem díky

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za otázku Honzo. Myslím, že žádné mapy nejsou přesné a občas se to takto stane. Bohužel řešení neznám.

 13. David Řezáč napsal:

  Jako vždy, perfekrtně a do detailu sepsaný návod 🙂 S dovolením sdílím dále v seznamu českých článků o sociálních sítí ke vzdělávání 🙂
  http://www.affilo.cz/clanek/zobrazit/24/

 14. Josef Hanáček napsal:

  Ahoj Václave. Taky jsem si vytvořil firemní stránku. Jako jedinečnou adresu mám jinou než u osobního profilu vadí to něčemu? https://www.facebook.com/hanacek.josef Chtěl bych poprosit o hodnocení. Děkuji moc.

 15. Notička napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala – mám fanouškovskou stránku na fb a nemůžu přijít na to, proč když chci stránku sdílet, objeví se jen profilová fotka a vůbec ne úvodní, jak to mají ostatní?? můžete mi poradit? Děkuji předem https://www.facebook.com/NotickaMichalaDavida

 16. Ivana Elzer napsal:

  Dobrý den, nejdříve chci pochválit skvěle udělanou stránku, pro laiky perfektně popsaná! Zároveň se chci zeptat, jen pro upřesnění…chápu to správně, že takto výše vytvořená fb stránka (jak uvádíte) je zadarmo. Teprve pokud chci reklamu, tak musím platit? Mám osobní profil a začnu s rodinou podnikat ve dvou odlišných oborech a potřebuji tak vytvořit 2 odlišné firemní stránky na FB a přes přátele a svůj osobní profil bych o nich dala vědět ostatním…. Aspoň pro začátek. Nechci porušit FB podmínky, proto se raději ptám ještě jednou, zda jsou firemní stránky (profil) na FB bez reklam, zdarma. Děkuji velice za odpověď a přeji hezký den

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za komentář a otázku Ivano. Ano stránka je zdarma a můžete jich mít několik, pokud podnikáte v několika oborech. Získávání fanoušků a návštěvníků běžných www stránkek se dá dělat buď zdarma (vyžaduje čas) pomocí tvorby příspěvků nebo pomocí reklamy (vyžaduje peníze).

 17. zuzka napsal:

  no, mne to dalo trochu zabrat – to vytvaranie stranky… som sa nevedela hlavne rozhodnut, ze aku kategoriu zvolit. nakoniec je stranka na svete: https://www.facebook.com/minutovestretnutia/
  stranku mam ako podporu k nasemu webu: http://www.minutove-stretnutia.sk/

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Skvělé Zuzka, kus práce hotový, držím palce 🙂

 18. wlastik napsal:

  Jo, diky tomuto clanku jsem ji zase trosku ucesal. 😉
  https://www.facebook.com/ftipnytrickocz/

 19. Jan Lichnovsky napsal:

  Dobry den,
  Take prosim o radu, zda by bylo mozne jeste nejak vylepsit i nasi FB stranku: https://www.facebook.com/SQ.Brno/
  Zatim dekuji za tipy.

  Honza

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Honzo, vypadá to dobře. Obzvlášť to video z Musica.ly je fajn. Držím palce při praní 🙂

 20. Pavla Wartová napsal:

  Děkuji za užitečné rady. ? Chtela bych se jeste zeptat, jak muzu na již hotové stránce nastavit to, aby mohli také mí fanoušci přidat příspěvek na timeline?

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Díky za dotaz Pavlo 🙂
   V nastavení stránky můžete povolit nebo zakázat příspěvky uživatelů. Ale příspěvky nikdy nebudou vypadat jako ty Vaše běžné administrátorské. Budou vidět jenom v pravém sloupci viz. má stránka https://www.facebook.com/vaclavkrajnak.cz
   Držím Vám palce 🙂
   https://uploads.disquscdn.com/images/5b274ef5fc907fba5abce8dac6cb860e9fcf32c64082cd515fe9f9e5e893e9fb.jpg

   1. Pavla Wartová napsal:

    A kde v nastavení to prosim je? Nemohu to nikde najít ?

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     V horním menu je napravo odkaz Nastavení, je vidět i na obrázku z minulého komentáře.

     1. Pavla Wartová napsal:

      Dekuji.

 21. @radomrkrupa napsal:

  Dobrý den,
  vytvořil jsem na FB stránku.Jsem totální amatér. Ale učím se rychle 🙂 Prosím o odpověď, zda může stránku na FB navštívit a upravovat povolený uživatel, který vůbec nemá účet na FB. Nenašel jsem tuto možnost… myslím, že to nejde. Vyvedete mne z omylu? Děkuji….

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za otázku Radomíre, pro správu stránek musíte mít účet na Facebooku.
   Nicméně pokud ji přesunete do Business Managera, tak v podstatě do rušivého Facebook prostředí nemusíte chodit. Je to už trochu pokročilé: https://business.facebook.com/

 22. Iva napsal:

  Díky za srozumitelný článek pro začátečníky. Konečně mi někdo poradil, jak na to:-). Ještě bych potřebovala poradit – tady v diskuzi i ve článku je napsáno, že k firemní stránce potřebuji osobní profil. Zatím jsem na Facebooku být nechtěla, takže jsem si před pár lrety vytvořila fiktivní profil, který mi umožňoval přihlásit se na facebook, abych mohla chodit sledovat stránky mých oblíbených firem, ale předpokládám, že svou fiiremní stránku bych asi neměla spravovat pod fiktivním profilem, moji zákazníci by asi viděli to cizí jméno a ne moje nebo se pletu? Když to bude potřeba, tak fiktivní profil zruším a vytvořím si pravý, ale žádné údaje ani příspěvky tam dávat nechci, na to nemám čas na náladu, chci se starat jen o firemní stránky. Jak to v praxi funguje, když budu mít svůj profil a současně firemní stránku, je to nějak propojeno? Co vidí návštěvníci firemní stránky? Vidí i můj osobní profll? Děkuji za odpověď

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za otázku. Fanoušci vidí pouze jméno stránky nikoliv jméno profilu. Ten zrušit můžete, ale nejdřív musíte dát přístup ke stránce jinému profilu, jinak o ni přijdete.
   Silně doporučuji vytvořit si vlastní osobní profil, je to více autentické a spoustu zákazníků můžete získat i tak. Firemní stránky bez placené podpory v podstatě ztrácí smysl, protože jejich dosah je velmi malý.

   1. Iva napsal:

    Děkuji za odpověď, osobní stránky jsem si založila, s placenou podporou
    firemních stránek samozřejmě počítám, že je to důležité jsem pochopila z
    toho, že jste napsal, že i stokoruna má smysl, takže jestli tomu
    rozumím správně, tak je to o tom, že když dám na firemní stránky nějaký
    příspěvek, třeba odkaz na nově napsaný článek na našem webu, tak je
    třeba zaplatit minimálně 100 Kč, aby si tento příspěvek přečetli nějací
    lidé a čím víc zaplatím, tím více lidí si to přečte? Kdežto když stejný
    příspěvek zveřejním na svém osobním profilu, tak si ho přečtou všichni
    moji facbookoví přátelé a pokud přátele zatím nemám, tak je musím na
    facebooku vyhledat, aby si to přišli přečíst oni a případně to sdíleli
    dál? Přátele bych tam asi nějaké mezi našimi spokojenými klienty našla a
    kolik asi tak peněz měsíčně je třeba počítat na to, aby firemní stránka
    měla alespoň nějaký smysL? Moje představa je taková, že bych třikrát
    týdně napsala nějaký krátký příspěvek, radu k používání nějakého našeho
    produktu (produkty jsou kurzy, takže rady se dají udílet pořád), kromě
    toho bych zde samozřejmě odpovídala na dotazy a přibližně jednou týdně
    bych napsala nějaký delší článek na našem webu, na který bych na
    facebooku dala odkaz a tyto články bych nějak finančně podpořila na
    facebooku, aby k nám na naše stránky takto přišlo víc lidí, kromě toho
    bych mezi našimi klienty začala šiřit myšlenku, že nás na facebooku
    najdou. Jinak už víc nevím, co ještě udělat a jestli je lepší toto dělat
    zatím na osobních stránkách a časem, až tam budu mít hodně svých
    klientů, co tam budou chodit jako moji přátelé a budu mít i hodně peněz
    na podporu firemních stránek, tak udělat ten firemní web, který bych asi
    založila formou komunity nebo založit raději hned tu komunitu, i když
    tam zatím sledujících nebo aktivně se účastnících bude asi málo?
    Neočekávám nějaké velké výsledky hned, chci aby to mělo hlavně
    dlouhodobý zvyšující se efekt. Děkuji moc za odpověď a dejte vědět, jak
    vám mám poděkovat za vaši ochotu, na facebooku na vašich stránkách jsem
    vám chtěla dát pozitivní reference, ale nějak mi tam nešlo nahrát
    příspěvek.

    1. Iva napsal:

     Taky jsem se dočetla, že je možné přihlásit se k odběru vašich článků, to je placená služba a kolik to stojí?

     1. Vaclav Krajnak napsal:

      Odběr článků je zdarma a přihlášení k odběru je v pravém sloupci úplně nahoře 🙂

     2. Iva napsal:

      Asi se neučím internetovou komunikaci tak rychle, jak bych chtěla, odpověď tady jsem dala omylem pod svůj příspěvek:-)). Články jsem si objednala a prohlédnu si pořádně i váš blog, díky za ně, určitě budou dobrou inspirací.

     3. Iva napsal:

      Díky moc za cenné rady a podporu, už se na facebooku učím, podařilo se mi nahrát pozitivní recenzi na váš facebook:-)).

    2. Vaclav Krajnak napsal:

     Líbí se mi, jakým způsobem přemýšlíte. Takto vybudujete komunitu lidí, kteří se zajímají o dané téma (blog) a zároveň budete působit jako odborník. Výsledky nejsou ihned, ale o to víc jsou pak stabilní.
     O blogování píšu tady na blogu nebo můžete získat inspiraci z podcastu Strategické zisky. Zkuste třeba ty o blogování: https://www.strategicke-zisky.cz/stitek/blog/

 23. Silvie Smějová napsal:

  Kde na firemním profilu můžu najít kontakty, které označily stránku jako To se mi líbí?

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Facebook přes lety bohužel odstranil možnost zobrazit všechny fanoušky 🙁

 24. Jan Špaček napsal:

  Zdravím, máme nově e-shop s fotodárky a potisky z vlastních fotek. http://www.darky-odsarky.cz/ Spolu s webem e-shopu jsme založili i stránku na FB https://www.facebook.com/darkyodsarky/
  Jak ještě by se dala facebooková stránka zkvalitnit? v nastavení některým věcem nerozumím, např. co je „imresum“ a nebo nevím jak na reklamu, aby byla účinná. Přečetl jsem spoustu článků, včetně vašich rad, ale nějak se ztrácím v odborných názvech 🙂 Všichni experti píší, jak se začnou sypat prachy 🙂 a nějak to jde mimo mě 🙂 hezký den všem a díky za případné rady 🙂

 25. Jindřich Wiendl napsal:

  Zdravím velice. Vytvořil jsem firemní stránku rodenstock.klatovy, a protože nejde o produkt, ale HR, zadal jsem v úvodu, že ji chci jako značku či komunitu. Tím ale nemohu na stránku dát kontakt s adresou. Mohu to změnit? Jinak díky moc, je u spousta užitečných věcí.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za otázku Jindro, pokud chcete mít uvedenou adresu zvolte možnost jako „Místní firma” „Společnost”, „Lidé” nebo ”Weby”. Změníte to tak, že jdete vlevo na stránce na Informace a pak v části Obecné upravte Kategorie.
   Držím palce 🙂

   1. Jakub Tauš napsal:

    Četl Váš postup na změnu, nicméně to zřejmě nejde změnit. Mám stránku jako „Místní firma nebo místo“ a chci to změnit na „Značka nebo produkt“… Pod postupu Informace-Obené-Kategorie lze změnit kategorii nicméně FB nenabídbe přímo možnost „Značka nebo produkt“ a stránka se nezmění. Můžete tedy poradit?

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     Je potřeba najít to, co odpovídá Vašim potřeba. Aktuálně tam Facebook nabízí „Produkt / Služba”.

 26. Josef Krkoška napsal:

  Dobrý den, mám prosbu. Chci si založit stránky, ale nevím, kterou možnost použít. Jsem fotograf a chci propagovat focení nemovitostí jak pro prodávající, tak i pro realitní kanceláře. Mohl byste mi poradit, která je nejvhodnější? Moc děkuji.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Neznám strategii Vaší propagace, Pepo. Buď budujete osobní značku nebo značku své firmy. Obě možnosti jsou v pořádku, jen vybrat si musíte Vy 🙂

   1. Josef Krkoška napsal:

    Zdravim Vas, diky za odpoved. Buduju jen svou znacku, budu fotit jen ja a jen jako „privydelek“ k realitam, ktere delam. Ja jen nevim, kterou z moznosti co Fb nabizi vybrat. Jestli Mistni firma, spolecnost, znacka…proste co se k tomu nejlepe hodi 🙂

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     Vyberte „Umělec, skupina nebo veřejně známá osobnost“ a pak kategorii fotograf. Pro inspiraci, pěkně to má náš klient Miloslav Kokeš fotograf z Brandýsa. https://www.facebook.com/miloslavkokes.cz/

     1. Josef Krkoška napsal:

      Diky moc 🙂

 27. martin napsal:

  Klikl jsem na odkaz v článku, jak založit firemní facebook a naskočí toto -Stránka je nedostupná.
  Odkaz, na který jste klikli, je asi poškozený, nebo už je daná stránka odstraněná.
  Co stím?

  1. Václav Krajňák napsal:

   Díky za upozornění Martine. Odkaz jsem opravil a už se můžete pustit do tvorby.

 28. Iva napsal:

  https://www.facebook.com/Miss7naramkyspribehem/
  Budu rada kdyz mrknete na moji stranku. Dcera navleka koralky a zatim jsme neprodali jediny kus. Uvitam jakekoliv tipy. Dekuji. Iva.

  1. Václav Krajňák napsal:

   Ivo, pár bodů na první pohled.
   1) Máte málo fanoušků, takže zvýšit počet. 32 je v podstatě nic.
   2) Sdílíte absolutně nerelevantní cizí obsah, takže sdílet Vaši vlastní tvorbu
   3) Náramky s příběhem, ale příběh jsem nenašel, takže sdílet příběhy.
   Shodou okolností jedna z našich klientek prodává náramky a velmi úspěšně. Trh tu evidentně je, využijte toho.
Napište svůj názor

Novinky na email

Získejte nejnovější články a návody jako první.

Jak vybrat poskytovatele mailingového systému
Ještě nevyužíváte komunikační kanál, který drtí všechny ostatní?
Tak si hned nechte poslat 35stránkovou brožuru „Jak vybrat poskytovatele mailingového systému”!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souhladu s Ochranou dat a Podmínkami.