22.000 Kč za Google Adwords a jak jsme dopadli


2226178289_3f9556c08f

Photo Credit: manfrys cc

Nebudu Vás dlouho napínat, investice se vyplatila. Za každou investovanou korunu jsme získali čtyři zpět. Provedu Vás tím, jak jsme postupovali a dozvíte se i přesná čísla.

Přestože od kampaně uběhl nějaký čas, uvedené principy stále platí. Pokud s aktivním online marketingem začínáte, tak v článku najdete i informace, které můžete využít při své první kampani. Jestli už máte vlastní zkušenosti, těším se na Vaše komentáře.

Co jsme tedy propagovali?

Hlavní představitel společnosti Pireus s. r. o. Pavel Fara, chtěl propagovat svůj online kurz Milionová příležitost. První část kurzu byla zdarma, poté bylo možné přejít do placené části. Tato kampaň probíhala na podzim 2012, proto můžeme výsledky zveřejnit poměrně detailně.

Starali jsme se o marketing na Googlu, Facebooku, i přes obchodní partnery – tzv. affiliate partnery. Budeme se soustředit na tu nejdůležitější – první – část. Připravili jsme reklamní kampaň na Google Adwords, spustili jsme jí a po celou dobu jejího trvání jsme jí sledovali, vyhodnocovali a upravovali, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků. A jak se nám to povedlo? O tom více v následujících řádcích.

adwords5

Logo projektu

Jak funguje Google Adwords

Google je pro Vaše stránky zatím největší zdroj návštěvnosti. Buď Vás lidé najdou na první stránce výpisu, nebo se tam musíte dostat pomocí placené reklamy. V Google Adwords si vytvoříte internetovou reklamu a dostanete lidi přesně tam, kam potřebujete – na Vaši stránku. Náklady na internetovou reklamu jsou v porovnání s tištěnou reklamou menší, dokážete lépe zacílit na ty správné zákazníky a hlavně výsledek dokážete snadno změřit. Vytvoření a spuštění takové reklamy není nijak náročné, můžete začít s malými částkami a jak budete získávat praxi a jistotu, můžete to spustit naplno.

PPC reklama je zkratka pro „Pay per click“ a v překladu znamená platba za klik. Zjednodušeně to tedy znamená, že za reklamu zaplatíte až v okamžiku, kdy návštěvník internetu na Vaši reklamu klikne. Existuje samozřejmě i možnost placení za zobrazení reklamy, ale tomu se věnovat nebudeme. Aspoň ne v tomto článku.

Tyto reklamy fungují jako aukce. Vy nabídnete nějakou cenu, kterou jste ochotni za kliknutí zaplatit, a záleží na konkurenci, kvalitě vaší reklamy, její relevantnosti s cílovou stránkou, a dalších faktorech, jaká bude její skutečná výše. Když nemáte žádnou konkurenci, prokliky jsou za koruny, naopak při velké konkurenci (hypotéky, pojištění) ceny převyšují 100 Kč za jedno kliknutí.

Adwords1

Umístění reklam ve výsledcích vyhledávání

Při této formě propagace si připravíte reklamní text, který se skládá z nadpisu, dvou řádků textu a cílové URL adresy a tuto reklamu propojíte s klíčovými slovy.

Klíčová slova jsou slova, která lidé zadávají do vyhledávače, když něco hledají. V optimálním případě to jsou slova, která jsou s Vaší činností nějakým způsobem propojená. Tato slova uživatelé internetu zadávají do vyhledavače a na jejich základě se potom objeví výsledky vyhledávání.

V této kampani, která byla cílená na finanční poradce, jsme vybrali slova, která finanční poradce může hledat:

 • finanční poradce
 • finanční poradci
 • finanční plán
 • a pak názvy institucí, ve kterých poradci pracují.

A PayPerClick reklamy jsou právě postavené na klíčových slovech. Tím se odlišují například od reklamy na Facebooku, kde cílíte na návštěvníky prostřednictvím jejich zájmů.

Jak začít s Google Adwords

Logickým krokem při vytváření internetové reklamy je registrace do Googlu Adwords a nastavení účtu. Možnost registrace najdete na stránkách Google Adwords.

Náhled vstupní stránky Google Adwords

Náhled vstupní stránky Google Adwords

Pokuž už využíváte nějakou službu Googlu např. Gmail, máte už vlastně přístupy vytvořené. Použijete stejné přihlašovací jméno a heslo. Pokud ještě tento účet nemáte, vytvořte si ho tak, že provedete registraci právě na Google Adwords. A zase tyto přístupové údaje Vám budou fungovat na ostatní služby, které Google nabízí.

Po registraci a prvním přihlášení musíte u svého účtu v Adwards nastavit údaje o společnosti, fakturační údaje. Vyberete si, jakým způsobem budete hradit svoje kampaně. Máte na výběr z několika možností. Buď si předplatíte kredit (můžete uhradit i bankovním převodem) anebo, zadáte číslo své platební karty, a Google si bude náklady za kampaň strhávat automaticky. Nebojte se, že byste neměli přehled o svých nákladech. Ve svém účtu máte možnost sledovat, kolik denně za reklamy platíte, ale hlavně si nastavujete denní limit, kolik jste ochotni za reklamy zaplatit. Může to být 50 Kč, 200 Kč, 2000 Kč. Záleží na Vás. Pokud dosáhnete v průběhu dne tohoto limitu, přestanou se Vaše reklamy zobrazovat.

Google je americká společnost a má pobočku v Irsku. Má tedy evropské DIČ, takže výslednou fakturu Vám účetní v pořádku přijme. A pokud ne, tak vyměňte účetní.

Připravili jsme se na zachytávání lidí

Nejprve jsme připravili stránku, na kterou návštěvníci z reklamy přistanou. Říká se jí někdy také zachytávací, protože má zachytit pozornost lidí, kteří na ni po kliknutí na reklamu přijdou. Tahle stránka je extrémně důležitá a přesto to nemusí nutně být hlavní stránka webu. O zachytávacích stránkách si můžete přečíst více třeba ve článku „Přistávací stránky pod lupou“.

Pro projekt Milionové příležitosti jsme připravili také přistávací stránku. Obsahovala informační video o online kurzu (pětiminutové), krátký textový popis toho, co lidé dostanou a formulář pro registraci. Textový popis jsme využili k umístění klíčových slov na stránce. A nechybí ani možnost sdílení přes sociální sítě. Postupně jsme ji v průběhu kampaně ladili, aby byla lepší a účinnější – například tak, že Pavel znovu natočil úvodní video.

adwords2

Přistávací stránka Milionová příležitost

Spouštíme reklamu

Prostor na reklamu ve vyhledávání je velký asi jako Váš palec. Není to moc, ale většinou to stačí. Nadpis reklamy může mít maximálně 25 znaků, a samotný text 70 znaků. Je nutné text vytvořit tak, aby byl jasný a stručný. Pokud bude příliš obecný, nejen že za reklamu zaplatíte více, ale hlavně na ni budou klikat i lidé, kteří hledají něco jiného, ale z textu reklamy to nepochopili. Potom akorát zbytečně platíte, ale výsledek je nulový. Text musí maximálně korespondovat s informacemi na přistávací stránce. Díky tomu Google ohodnotí reklamu jako kvalitní a platíte za ní méně.

Pokud se na to podíváme prakticky, v případě této přistávací stránky by to mohlo být takto:

Nadpis: Milionová příležitost
Text: Kompletní odhalení know-how ZDARMA. Online kurz pro finanční poradce.

5500903796_77d86bb0f6

Photo Credit: Artamir cc

Jako poslední je potřeba vybrat správná klíčová slova. Zkuste si představit, že budete chtít svůj produkt najít na internetu. Jaká slova byste zadali do vyhledávače? Nebo požádejte své známé, prostřednictvím kterých slov by hledali Váš produkt. Vytvoříte si tak seznam několika slov, která ve své kampani použijete.

Pomůckou Vám můžou být v Adwords nabízené nástroje, které Vám pomůžou klíčová slova vybrat, navrhnout podle Vámi zadaných slova podobná a hlavně, uvidíte, jak často jsou hledaná a jaká je jejich průměrná cena. Tyto nástroje doporučuji určitě využívat, a to nejen v začátku, kdy ještě ani nemáte představu o hledanosti jednotlivých slov, jejich konkurenci a průměrné ceně.

Vytvořili jsme 15 variant reklam a k nim 40 různých klíčových slov. Vycházeli jsme z toho, co může finanční poradce hledat. Zajímavý postřeh je, že klienti většinou nehledají názvy firem. Názvy firem hledají jejich majitelé nebo jejich zaměstnanci. Schválně, co Vám skočí spíše do hlavy „online marketing“ nebo „Clipsan“?

Pokud máte vše připravené, tzn. vytvořené reklamy a kampaň, nastavte svou si cenový limit za klíčová slova a rozpočet kampaně. My jsme začali s cenou 15 Kč za jedno slovo a denním rozpočtem 500 Kč. V průběhu kampaně jsme pak viděli, které reklamy fungují lépe, a které je potřeba upravit, protože nefungují tak, jak by měly.

Čekáme a měříme

Při běžné propagaci, například pokud někde chcete umístit billboard, připravíte jeho grafiku (často měsíce dopředu), vylepíte a pak už jen čekáte, co bude. Nemáte dále možnost nic ovlivnit. V případě internetové reklamy je tomu ale jinak.

Reklamy v rámci kampaně máte možnost upravovat podle výsledků. Proto je potřeba sledovat její výsledky. A nejlépe každý den. Dopředu si stanovte, kolik jste ochotni do reklamy investovat, jaký očekáváte výsledek a tudíž díky tomu zjistíte cenu za jednu konverzi. Konverze znamená, že lidé udělají to, co od nich očekáváte. V našem případě zadají svůj email a zaregistrují se do online kurzu zdarma.

Cena za jednu konverzi, která je pro Vás přijatelná, se zase odvíjí od hodnoty, kterou Vám kontakt přinese. Pokud například na jednom účastníkovi vyděláte 50 Kč a na jeho získání potřebujete 150 Kč, je něco špatně. Každý obor je jiný a proto nelze říct, jaká cena za konverzi je ještě přijatelná a která už ne.

V Googlu Adwords máte u každé kampaně k dispozici podrobné statistiky. Vidíte například, kolikrát se daná reklama zobrazila (kolik lidí zadalo Vaše klíčové slovo), kolikrát na reklamu klikli (kolik tedy platíte) a jaká je průměrná cena za jeden proklik (CPC Cost per Click).

adwords3

Náhled ze statistik Google Adwords

Stejně tak máte statistiky u každé reklamy a klíčového slova. Tyto údaje opravdu není dobré podceňovat. Každý den náš člověk z týmu věnoval půl až hodinku času tomu, podívat se na výsledek z předchozího dne a případně zareagovat úpravou nebo vypnutím dané reklamy, která nefunguje, klíčového slova, které nepřináší prokliky.

Kromě statistik v Google Adwords můžete použít i jiné nástroje k vyhodnocení. Jedním z nich je Google Analytics. Je to opět služba od Googlu, takže nemusíte provádět žádnou registraci a je opět jako Adwords zdarma. V Analytics můžete sledovat návštěvnost Vašeho webu a chování návštěvníků na Vašich stránkách. Kolik jich k Vám přijde, jak dlouho se zdrží, kolik stránek si prohlédnou, jestli přišli z vyhledávačů nebo odkazujících stránek a spousta dalších zajímavých údajů. Oba nástroje můžete propojit a díky tomu získáte daleko lepší přehled o kampani, o výkonu jednotlivých klíčových slov.

My jsme na měření používali vlastní statistiky v Clipsanu a dokázali jsme tak získat i přehled o tom, odkud jsme získali zákazníka, který se rozhodl nakoupit.

mip2012-stats

Statistiky návštěvnosti v Clipsanu

A jaké byly výsledky?

Po skončení každé kampaně jsme připravili závěrečné vyhodnocení. Může to být podklad pro report nadřízeným, ale je to také shrnutí pro Vás. Pokud se rozhodnete po čase opakovat stejnou nebo připravit podobnou kampaň, bude to dobrý základ pro její přípravu. Ze získaných výsledků se můžete poučit, poslouží Vám pro odhad cen, stanovení přijatelné ceny za konverzi. Nemusí to být několikastránkový elaborát, stačí několik základních údajů.

Náš report vypadal následovně:

Kampaň Milionová příležitost

Kampaň namířena pouze na vyhledávací síť (tzn. že se reklama zobrazuje pouze když něco vyhledáváte), cíleno na celou ČR. Kampaň probíhala v termínu 5.9. 2012 – 23.10. 2012.

Souhrnné výsledky

Počet zobrazení 144 347
Počet kliknutí 3 997
Míra prokliku (CTR) 2,77 %
Průměrná cena za proklik 6,03 Kč
Denní rozpočet kampaně 500 Kč

Původní nastavená nabídnutá cena za proklik ve výši 15 Kč byla po spuštění optimalizována na 10 Kč, neboť i tak kampaň generovala stejnou míru zobrazení reklamy na podobných pozicích jako za původních 15 Kč.

Klíčová slova i jednotlivé reklamní sestavy byly pravidelně 1x denně upravovány a optimalizovány podle aktuálních výsledků. Důraz byl kladen především na skóre kvality (obecně platí, čím vyšší skóre kvality, tím nižší cena za proklik a lepší pozice reklamy) a míru prokliku.

U klíčového slova se skórem kvality 4/10, které generovalo cenu prokliku ve výši 7,77 Kč, jsme úpravou na skóre kvality 7/10 dosáhli ceny 4,32 Kč za proklik.

Konverze z jednotlivých prokliků byla měřena v Clipsanu, měření konverzí z Google Adwords nebylo nastaveno.

Obecně jsme od prvního spuštění optimalizovali jednotlivé reklamní sestavy a klíčová slova, abychom v průběhu kampaně získali co nejkvalitnější reklamy a klíčová slova s co nejvyšší mírou prokliku a zároveň co nejnižší cenou. Ostatní reklamní sestavy a klíčová slova jsme pozastavili nebo nahradili a soustředili se pouze na ta, která zajišťovala optimální cenu i míru prokliku.

Konečné náklady

Náklady na kampaň 22 540 Kč
Počet získaných zákazníků prostřednictvím kampaně 9
Cena jednoho placeného kurzu 9 600 Kč
Příjem z kampaně 86 400 Kč
6551525739_cea94562f0_b

Photo Credit: 401(K) 2013 cc

Investovali jsme tedy 22 540 Kč, získali jsme 86 400 Kč a zisk po odečtení nákladů byl 63.860 Kč.
Já myslím, že se to v tomto případě vyplatilo. Reklamy z jiných zdrojů nebyly zdaleka tak efektivní.

Pár slov na závěr

V tomto případě se prostředky investované do reklamy vrátily a přinesly i příjemný zisk. Ne všechny produkty je možné prostřednictvím internetové reklamy propagovat, ne všechny pokusy mají kladné výsledky. Pokud nechcete platit za kampaně reklamním agenturám, zkuste to sami. Začněte s malým rozpočtem a pokud zjistíte, že reklama přináší požadované výsledky, nechte ji běžet. Pokud ale výsledky nebudou takové jaké očekáváte, raději ji ukončete a vyzkoušejte např. Facebook.

Přátelské doporučení – do PPC reklamy se pusťte pouze, pokud máte čas na její vyhodnocování. Jinak dokáže Váš účet rychle vyluxovat! 🙂

Dovedete si představit, jak propagujete své služby a produkty přes Google Adwords?

P. S. Miluji lajky a Gpluska 🙂

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Václav pomáhá podnikatelům a malým firmám napříč obory prodávat a vydělávat na internetu víc pomocí strategií a systémů na maximalizaci zisku. Založil službu pro automatizaci prodeje a marketingu Clipsan. Nahrává týdenní podcast pro podnikatele a marketéry Strategické zisky.

Sdílejte

23 komentářů


 1. Jarek Jesenský napsal:

  Dob22 540 Kč, získali jsme 86 400 Kč a zisk po odečtení nákladů byl 63.860 Kč.rý den, pro začínající uživatele jistě užitečný článek, škoda že takové nebyly před lety, kdy se vše muselo dělat někdy dost drahou metodou pokus – omyl.

  Zajímalo by mne, zda když uvádíte „“

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Hezký večer Jarku, zisk myšleno po odečtení nákladů pouze na Google Adwords. Reálný zisk byl samozřejmě menší 🙂 Přesné číslo je informace neveřejná.

   1. Jarek Jesenský napsal:

    Děkuji Vám za upřesnění, doporučuji zvážit, zda to nechcete vyjasnit už v článku.
    V klasických reklamách (tištěná média, billboardy, bannery, apod.) totiž mediální agentura uměla pracovat jen za množstevní slevy z nominálních cen poskytovatelů, a Váš souhrn nyní působí tak, jako byste podobně uměli žít jen z nějaké provize od Google, a že už klientům neúčtujete nic navíc.

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     Klient si kampaň může vést sám, proto sdílím zkušenosti své i mého týmu. V případě, kdy hlídám výnosnost, tak můžu jít s agenturou na procenta a skoro vždy se to vyplatí 🙂

    2. jk napsal:

     tento ano, ale zbytek klientů s maržemi 10-20% ?

     1. Vaclav Krajnak napsal:

      Jestli prodáváte jednorázově, tak bych takhle od boku Adwords nedoporučil. Je potřeba vědět komplet celý obchodní model, pouze na základě marže to říci nejde. Rozepište se a uvidíme na co přijdem.

 2. Radek Burda napsal:

  parada..takze jen naklady na reklamu cini slusnych procent.. a to v tom jeste neni naklad agentury…. to vypada jen jako dobra vec na prodej teple vody kafkam.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Říkal jsem si kolik mám komentářů a vida, pustil jste se do toho po hlavě 🙂 Agenturní provize je na domluvě a článek mě učí udělat si to sám nebo školit někoho ve firmě. Jinak dobré téma za, co vlastně platit agentuře.

 3. Radek Burda napsal:

  nejak se vynechala cislovka 25 procent, ktera je dost podstatna, protoze je to jen uvodni nakladovy vystrel nezahrnujici napriklad naklady na zpracovani prihlasek apod. Proste totalni voser

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Nevím o jakých 25 procentech mluvíte, zpracování přihlášek je automatické, fakturace také.

   1. Radek Burda napsal:

    Asisi porad nerozumime… V kazdem standardnim podnikani je marze zpusobena konkurenci velmi nizka… Tedy vase proste naklady na reklamu ve vysi 25 pct a jeste bez garance ziskani objednavek jsou vhodne jen skutecne pro prodej vody, nikoli pro skutecny, realny svet ve kterem ziji vsichni ostatni….jen opravdu u prodeje teple vody plati, Ze kazdy vydelek po odecteni nakladu na sehnani kavek je zisk

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     To máte recht, asi si nerozumíme 🙂 Já píšu o mých zkušenostech z jedné úspěšné kampaně. Až budu psát článek o neúspěšných, tak tam bude něco podobného:)
     Nikde neříkám, že to platí obecně (aspoň myslím).
     Záleží na Vás, na co děláte reklamu. Když ji děláte na produkt, kde je marže 10%, tak to prostě finančně nevyjde a časem třeba Vaše podnikání i skončí, protože taková marže není udržitelná 🙂 Nebo EU pošle nějakou dotaci 🙂

 4. Radek Burda napsal:

  mimochodem i vyteznost je genialni…pri cene 5 kc za klik jste tedy ziskali radem 4,000 pristupu. z toho 9 byla konverze. tedy uspesnost 0,00225 … cool! do toho jdete!

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Radku, dobrá poznámka, v článku hodnotím investici a návratnost. Bylo 4000 přístupů, byla nějaká konverze do produktu zdarma a pak konverze do prodeje. Mě jako podnikatele zajímají peníze ne návštěvnost.

 5. Mě by zajímalo, jak dlouho vám procházelo to ZDARMA v textu inzerátu (Kompletní odhalení know-how ZDARMA. Online kurz pro finanční poradce.).

  Je to tak trochu proti pravidlům pro inzeráty a automat by to ani neměl pustit 🙂

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Myslíte to velké ZDARMA nebo jenom jednoduché zdarma?
   Každopádně nám to procházelo po celou dobu této kampaně tj. měsíc. Vemte prosím v úvahu, že se jedná o případovou studii z 2012.
   Koukal jsem, že i ve 2013 nám velké ZDARMA procházelo 🙂
   Ale máte pravdu, Adwords zpřísnil podmínky takže je potřeba vždy testoval, co aktuálně funguje.

 6. Jetel napsal:

  Váš článek je vyloženě neúplný a hodnocení investice je chybné. Pro Vás byla možná investice klienta do Vašich služeb přínosem, ale není zde vidět to podstatné – zda na tom vydělal i Váš klient.

  Konstatování „Nebudu Vás dlouho napínat, investice se vyplatila. Za každou investovanou korunu jsme získali čtyři zpět.“ je dost zcestné. Pro hodnocení investice potřebujete údaje o generovaném zisku (tedy alespoň údaj typu hrubá marže).

  Píšete, že je to věc neveřejná, tak předpokládejme, že náklady klienta tvoří 70 % ceny kurzu, řekněme tedy, že hrubá marže je 30 %. Při takové marži je dodatečný zisk z prodeje díky kampani 2880 Kč na jeden prodaný kurz, tj. nějakých 25920 Kč za celou kampaň. Jedna investovaná koruna do Vaší kampaně tak přinesla cca 15 haléřů zisku (ROI 1,15).

  Takovou kampaň bych hodnotil jako relativně neúspěšnou. I bez
  výraznější optimalizace klíčových slov a kampaní dosahujeme v Google
  Adwords ROI 1,2 a v Skliku 1,5. To vše při hrubé marži cca 20 % (klasický prodej zboží).

  Situace by se samozřejmě zcela změnila při výrazně nižších nákladech. Pokud by šlo např. o online kurz a náklady na jednoho účastníka by tvořily cca 15 % ceny kurzu, byla by ROI 3,25. Údaje o ziskovosti však Váš článek naprosto postrádá.

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Děkuji za komentář.
   Jak píšete, údaje o ziskovosti jsou neveřejné, takže diskuze na tohle téma je značně filozofická.
   Je skvělé, že dosahujete tak parádní výsledky v GA.
   Zkuste se příště podepsat a budu to brát vážně 🙂

   1. Jetel napsal:

    Změňte název článku a budu ho brát vážně 🙂

    Uvedené údaje jsou skutečné. Chcete-li větší insight:

    Podnikáme jako velkoobchod v oboru dovoz samolepicích pásek. Trh není výrazně nasycen, cena klíčových slov se pohybuje do 5 Kč/proklik, u většiny klíčových slov jsme zpravidla na pozicích do 6. místa. Také používáme hodně výrazně logtailových klíčových slov s nižší cenou a vyšší mírou konverze. Za PPC utrácíme jen málo. Za rok 2015 to bylo včetně započtení nákladů na správu kampaně cca 54400 Kč, výnos ze zákazníků kampaně 74100 Kč, průměrné ROI souhrně za obě kampaně 36 %.

    Také pozorujete skutečnost, že máte větší trafic z Adwords, ale míru konverze lepší u Skliku?

    Petr Běloch
    – ten co nemusí disquis –

    1. Vaclav Krajnak napsal:

     Vždy záleží na oboru.
     Principielně hledám kanály, kde mám návratnost, co největší.
     Mám partnery, kteří mají úžasné výsledky z Googlu, a naopak lidé, kteří využívají Seznam. Každopádně v drtivé většině funguje nejlíp Facebook.
     Pro mě to je aktuálně zdroj návštěvnosti číslo 1.

 7. Otakar napsal:

  Jak teď čtu ten článek a i samotnou diskuzi pod nim, není to úplně jednoduchá záležitost… teď plánujeme rozjíždět PPC kampaně pro svoje stránky, a poté co jsme zjistili, co je to za peklo a já, jako ten, který byl tím úkolem sbírat informace pověřen, se raději obrátil na specialisty, protože je to velmi citlivý nástroj, a chceme reálné zhodnocení. Ale článek i diskuze pro informace jsou velmi postačující, takže díky za ně. 🙂

  1. Vaclav Krajnak napsal:

   Máte pravdu Otakare, PPC není jednoduchá věc. Ale když funguje se ziskem, je firma nezastavitelná. My tyto služby zatím neposkytujeme a je fajn, když se obrátíte na specialisty. Nicméně, z mé zkušenosti je vždy lepší, když klient ví, co si objednává (myšleno zadání pro PPC agenturu) 🙂

 8. Kaka Bre Matu napsal:

  Rad bych upozornil, ze je zde rec o tzv infopodnikani jez je rekneme to slusne velmi specificke…obzvlaste v podani lidi z okoli pana Davida Kirše, Pavla Fary a mnohých dalších …
  Podrobnější informace lze dohledat pomocí napriklad googlu.
Napište svůj názor

Novinky na email

Získejte nejnovější články a návody jako první.

Jak vybrat poskytovatele mailingového systému
Ještě nevyužíváte komunikační kanál, který drtí všechny ostatní?
Tak si hned nechte poslat 35stránkovou brožuru „Jak vybrat poskytovatele mailingového systému”!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souhladu s Ochranou dat a Podmínkami.