Milionová příležitost 2012


Milionová příležitost je název pro on-line kurz určený pro finanční poradce. Tento projekt jsme pro klienta nejen připravovali, ale také jsme se na něm aktivně podíleli, konkrétně technickým zajištěním a vytvoření marketingové strategie.

Cíl klienta

Klient – finanční poradce Pavel Fara – nás oslovil v červenci 2012 a přál si vytvořit info produkt, tento propagovat a prodat a to co největšímu počtu zákazníků – řádově stovkám.

Jak jsme výsledku dosáhli

Měsíc před spuštěním celé kampaně jsme společně s klientem připravili strategii a časový plán projektu, podle kterých jsme pak postupovali. V první řadě bylo potřeba vytvořit prostřednictvím Clipsanu přistávací stránku, kam jsme umístili video s pozvánkou do kurzu. Ve videu vystupuje sám autor videa a on-line kurzu, Pavel Fara.

Přistávací stránka - Miliónová příležitost

Zájemci o kurz se na základě této pozvánky postupně registrovali a prostřednictvím Clipsanu pak dostávali pravidelné emaily s odkazy na příslušná videa z kurzu. Videa, obsah kampaně i platební stránka projektu byly kompletně spravovány pomocí jednotlivých nástrojů služby Clipsan. V průběhu kampaně proběhlo také několik webinářů s využitím technologie GoToWebinar.

Současně se spuštěním kurzu jsme připravili a spravovali reklamní kampaň prostřednictvím Google Adwords. Díky této službě náš klient získával a spravoval své affiliate partnery s využitím přehledného nástroje na affiliate marketing, který je také součástí Clipsanu.

Partnerský program

Jakých výsledků dosáhl náš klient

Klient úspěšně oslovil svým on-line kurzem široký trh finančních poradců v ČR a vybudoval si respektované jméno. Za poměrně krátkou dobu trvání kampaně (2 měsíce – září, říjen) bylo přes přistávací stránku získáno přes 3000 nových kontaktů, konverze z přistávací stránky se pohybovala kolem 18%.

Konverze od kontaktu k platícímu zákazníkovi byla změřena vyšší u kontaktů, které přišly přes kampaň v Google Adwords oproti Facebooku. Cena za proklik u Google Adwords byla dvaapůlkrát vyšší než cena za proklik na Facebooku.

Na celém projektu intenzivně pracovali 4 lidé po dobu 3 měsíců.

Celkové tržby přímo realizované na základě kampaně přesáhly 1,5 milionu korun.

Zajímá Vás něco ohledně této kampaně? Zeptejte se.

Následující záložky mění níže uvedený obsah.
Václav pomáhá podnikatelům a malým firmám napříč obory prodávat a vydělávat na internetu víc pomocí strategií a systémů na maximalizaci zisku. Založil službu pro automatizaci prodeje a marketingu Clipsan. Nahrává týdenní podcast pro podnikatele a marketéry Strategické zisky.

Sdílejte

1 komentář


  1. pavelfara napsal:

    Vašek je šikula a doporučuji ho každému, kdo chce pomocí on-line marketingu nakopnout svůj byznys o pět pater nahoru!
Napište svůj názor

Novinky na email

Získejte nejnovější články a návody jako první.

Jak vybrat poskytovatele mailingového systému
Ještě nevyužíváte komunikační kanál, který drtí všechny ostatní?
Tak si hned nechte poslat 35stránkovou brožuru „Jak vybrat poskytovatele mailingového systému”!

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že údaje budeme zpracovávat pro marketing v souhladu s Ochranou dat a Podmínkami.